(Symbol 101/NSR/ODS) DOM na SPRZEDAŻPodgórki,
Budynek mieszkalny na dużej działce budowlanej w okolicy Jeleniej Góry
Biuro Nieruchomości Rakowska prezentuje Państwu budynek mieszkalny posadowiony na dużej i bardzo słonecznej działce położonej w okolicy Jeleniej Góry - w miejscowości Podgórki.

Działka w kształcie trapezu o powierzchni 3654 m2 w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego przeznaczona jest na cele mieszkalne - oznaczona jest symbolem MR jako tereny funkcji mieszanej.

Na działce posadowiony jest duży trzykondygnacyjny dom mieszkalno-gospodarczy przeznaczony do generalnego remontu o powierzchni całkowitej ok. 500 m2. 
Działka posiada własną studnię oraz szambo. W miejscowości nie ma gazu oraz kanalizacji.

Jest to idealna działka dla poszukujących ciszy i spokoju a jednocześnie niedalekiej odległości większego miasta. Do centrum Jeleniej Góry mamy zaledwie 15 km a do Świerzawy ok 10 km.

Działka jest bardzo słoneczna z lekkim wzniesieniem z bezpośrednim sąsiedztwem łąk, pięknych drzew oraz pól uprawnych co zapewnia bardzo duże poczucie prywatności oraz wszechogarniającej ciszy i sielskości. W okolicy znajduje się luźna zabudowa jednorodzinna, w tym kilka pięknie odrestaurowanych domów przysłupowych.

W bardzo bliskim sąsiedztwie
nieruchomości znajduje się pierwotnie barokowy pałac w Podgórkach, który został najprawdopodobniej wybudowany w 1728 roku z inicjatywy ówczesnego właściciela wsi, Carla Gottlieba von Zedlitz-Neukirch. W 1871 roku właścicielem pałacu został hrabia Ferdynand von Harrach, który niemal natychmiast przystąpił do przebudowy pałacu w stylu klasycystycznym. Wymieniono wówczas dach mansardowy na płaski z belwederem, a w późniejszych latach powstała boczna oficyna z galerią nazywaną atelier. W takim stanie rezydencja dotrwała do dziś. Założenie składa się z trójkondygnacyjnego, podpiwniczonego korpusu głównego, wzniesionego na planie prostokąta. W osi piętnastoosiowej fasady umieszczono pięcioosiowy ryzalit wejściowy. Do wejścia prowadzi podjazd. Z lewej strony korpusu stoi wspomniana wyżej piętrowa oficyna z galerią, nakryta dachem mansardowym. Całość jest otoczona parkiem krajobrazowym.

Podgórki to długa wieś łańcuchowa, której zabudowa znajduje się na wysokości 400 do 530 m n.p.m., ciągnąc się na długości około 3,7 km w dolinie Świerzawy. Na północ od wsi wznoszą się Krzyżowa (567 m n.p.m.), Gackowa (549 m n.p.m.) i Radostka (532 m n.p.m.), na południu natomiast Kobyła (626 m n.p.m.), Ogier (646 m n.p.m.) oraz kilkuwierzchołkowy masyw Maślaka z najwyższą kulminacją o nazwie Folwarczna (720 m n.p.m.). Przez miejscowość nie prowadzą znakowane szlaki turystyczne. Nieopodal znajduje się Jaskinia Walońska, zwana też Jaskinią w Podgórkach (niem. Matzenloch - psotna, figlarna jama), z otworem wejściowym w północnych stokach Maślaka w granicach rezerwatu przyrody Buczyna storczykowa na Białych Skałach.

Zapraszam na prezentację!
 

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.

Symbol
101/NSR/ODS
Rodzaj nieruchomości
DOM
Rodzaj transakcji
SPRZEDAŻ
Status
AKTUALNA
Rodzaj rynku
WTÓRNY
Cena cena w innych walutach
250 000, 00 PLN
Kraj
POLSKA
Województwo
DOLNOŚLĄSKIE
Miejscowość
Podgórki
Kod pocztowy
58-500
Położenie działki
TEREN ZRÓŻNICOWANY
Wygląd działki
ZABUDOWANA
Powierzchnia całkowita
500, 00 m2
Powierzchnia działki
3 654, 00 m2
Kształt działki
TRAPEZ
Powierzchnia użytkowa
500, 00 m2
Rodzaj domu
WOLNOSTOJĄCY
Forma własności
PEŁNA WŁASNOŚĆ
Rodzaj kanalizacji
SZAMBO
Źródło wody
STUDNIA
Uciążliwość okolicy
CICHE
Czy jest KW

Doradca odpowiedzialny za ofertę

Agata Grynkiewicz

Agata Grynkiewicz

Specjalista ds.Nieruchomości
oferty@nieruchomoscisr.pl
tel.: 601 289 694

przeglądaj moje oferty

Zapytaj o ofertę